Sekcja obsługi badań

Aktualności Sekcji

Kliknij TU

Zadania:

• informowanie o możliwościach pozyskania środków na badania (badania statutowe, granty)
  • pomoc formalno-administracyjna w tworzeniu wniosków do krajowych oraz zagranicznych instytucji i agend naukowo-badawczych
  • wsparcie w projektowaniu budżetów projektów (m.in.: możliwe kwoty wynagrodzeń i formy zatrudnienia; zakup aparatury; organizacja badań jakościowych i ilościowych; wyjazdy naukowe; wizyty ekspertów)
  • zbieranie podpisów, wysyłanie wniosków
  • pomoc na etapie zawierania umów o realizację projektów
  • wsparcie w rozliczaniu środków i raportowaniu (m.in.: umowy z wykonawcami, np. tłumaczami; wypełnianie wniosków wyjazdowych)
  • aktualizowanie informacji na stronie internetowej, zakładka: „NAUKA I BADANIA”
  • zarządzanie wydziałowym newsletterem w zakresie naukowo-badawczym
  • monitorowanie przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach dotyczących działalności naukowo-badawczej
  • poszukiwanie konkursów z obszaru nauk społecznych na realizację określonych przedsięwzięć naukowo-badawczych (np. wydanie monografii, tłumaczenia)
  • konsultowanie nowych wniosków konkursowych i koordynowanie procedury ich składania we współpracy z Biurem Obsługi Badań Uniwersytetu Warszawskiego bądź z inną jednostką właściwą
  • coroczne przedstawianie sprawozdań z działalności naukowej JM Rektorowi UW
  • bieżące przygotowywanie sprawozdań z działalności naukowej Kolegium Dziekańskiemu
  • opracowanie obowiązującego wzoru karty aktywności naukowej pracowników
  • wykonywanie zadań związanych z raportowaniem subwencji z MNiSW
  • przygotowanie Wydziału do ewaluacji jakości działalności naukowej
  • zarządzanie zawartością Polskiej Bibliografii Naukowej Wydziału zgodnie z obowiązującymi przepisami